• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Навчальна діяльність

Організація навчально-виховного процесу здійснюється

в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), Положення «Про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу» наказ МОН молоді та спорту №398 від 26.04.11 р., «Положення про методичний кабінет».
Головною метою дошкільного закладу є забезпечення дошкільної освіти дітей, створення умов для їх психофізичного, розумового, естетичного розвитку дітей.
Наш заклад обрав напрямок в навчально-виховному процесі – це морально-естетичний. Чому?

Є люди,перед світлою пам’яттю яких ми в глибокій пошані схиляємо голову,-таким залишився для нас В.О.Сухомлнський. Його педагогічна спадщина різноманітна,різнопланова,багатоаспектна і втюлює в собі перевірені практикою педагогічні ідеї,знахідки та рекомендації,що не втрачають актуальності і сьогодні. Морально-естетичне виховання втілюється в навчальний процес на основі читання казок,оповідань В.О.Сухомлинського. Щоб ефективно справитися з цим завданням вихователі опрацьовують додаткову літературу;проводяться консультації та семінари для молодих педагогів.

Був проведений семінар на тему: «Проблеми виховання всебічно-розвиненої особистості». Ці проблеми містять низку норм і правил поведінки,любов і красу до рідного краю природи.

А щоб точніше і яскравіше закладати морально-естетичний розвиток в душу дитини, плануємо у всіх видах художньої діяльності (малювання гуашевими та акварельними фарбами).

Для організації екологічного мислення, простору пізнання, для активізації творчого інтимного потенціалу дітей,формування таких моральних якостей як доброта,чуйність і красота до навколишнього розробляємо тему: «Пізнання краси та виховання почуттів під час ознайомлення з природою»

(програма занять з екопсихології «Я» і «Світ»,яка співзвучна з напрямком експериментальної роботи ДНЗ «Сонечко»).

Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня. При цьому, освітній процес базується на поєднанні різних видів занять: фронтальних та групових при умові, що тривалість фронтальних занять не повинна перевищувати 15-35 хвилин (відповідно віку дітей), групових -15-30 хвилин, що дає можливість додержуватися регламенту навчального часу в день на одну дитину.
Всі напрацювання вихователів базувались на індивідуальному підході до дітей, який передбачає формування здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці ідеї особистісно-орієнтованого підходу до дитини обговорювались на семінарах, нарадах, педагогічних годинах, групових консультаціях. Де досвідом роботи ділилися педпрацівники, які мають педагогічний стаж в дошкільній освіті.

Обговорювалися питання нового підходу до планування, завдання навчальної діяльності планували за лініями розвитку та сферами життєдіяльності.

Групові консультації вирішували завдання комплексного підходу у роботі з дітьми. Кожна консультація проходила в творчій атмосфері з конкретними рекомендаціями та практичними порадами.

Форми і методи роботи, впровадження нової Базової програми «Я у Світі» обговорювались за круглим столом з вихователями, методистами району.

Успішно пройшли святкові ранки:

· «Осіннє свято»;

· «Новий рік»;

· «8 березня»;

· «Родинне свято»;

· «Зустріч весни»;

· «Випуск до школи»;

Проводили, тематично розважальні заняття:

· «Святий Миколай»;

· «Різдво Христове»;

· «Паска».

У садочку діти щомісяця відвідували лялькові вистави, які показувалися працівниками ДНЗ.

Для закріплення знань дітей проводилися підсумкові заняття за II-III квартали, в усіх чотирьох групах.

За планом Районного методичного кабінету в районі відбулося 29 відкритих занять на базі ДНЗ «Сонечко» проводились такі заняття :

Інтегроване заняття за літературними творами В.О Сухомлинського «Філософія природи». Заняття для середніх груп «Політ у космічний простір». Інтегроване дослідницьке заняття з пріоритетом екологічного виховання “Поважаємо природу, всім розкажемо про воду” . Заняття з фізкультури «Хто зі спортом дружить завжди буде дужий». Метод обєднання завідуючих «Перспективний розвиток навчальних закдадів району».

Діти отримали багато задоволення, позитивні емоції і багато вражень від побаченого. Перспективним напрямком роботи на наступний рік є подальше формування тісного взаємозв’язку ДНЗ із сім’єю з метою здійснення диференційованого підходу до кожного вихованця.

З метою пом’якшення адаптації дітей до умов ДНЗ були проведені батьківські збори на яких дались рекомендації підготовки дітей до д/с.

Завдання вдосконалення роботи з підготовки дітей до шкільного навчання на наступний період є формування адекватної самооцінки, зниження рівня тривожності дітей.

Основною формою підвищення професійної майстерності педагогів була самоосвіта, консультування.

Виходячи з аналізу освітньої та методичної роботи 2015-2016 н.р, враховуючи досягнення і перспективи розвитку педагогічний колектив визначає такі приоритетні завдання на 2016-2017 н.р.:

- Удосконалювати рівень професійної компетентності педагогів на основі особистості - орієнтованого підходу.

- Продовжувати формувати у дітей різні види мовленнєвої компетентності ( лексичної, граматичної, комунікативної).

- Продовжувати працювати над морально-естетичним вихованням дошкільників використовуючи спадщину В. О. Сухомлинського.

- Навчально-виховну роботу здійснювати згідно вимог Базової програми «Я у Світі».

По підготовці старших дошкільників до школи, відповідно до наказу МОН України від 23.11.2010 року № 1111, впроваджено в роботу програму розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Для більш ефективної роботи вихователів по підготовці до школи та закріплення дітьми набутих знань, умінь і навичок на роботу в садочок запросили фахівця практичної психології та англійської мови. Програму, за якою працює практичний психолог, розробляли 3 сторони: завідуюча ДНЗ «Сонечко», Сапожнікова Н. Л., вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Найда А. Г., практичний психолог . В неї входить:

- Підготовка руки до письма;

- Засвоєння навиків читання;

- Вдосконалення навиків лічби;

- Психологічна готовність дитини до школи.

Показниками психологічної готовністю дітей до школи є:

- Орієнтовні поняття про школу, для чого вона існує;

- Бажання відвідувати її та інше.

Наш колектив дуже любить виховувати дітей, відноситься до роботи з душею і відповідальністю.

Створення умов та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес. Плануваня роботи в дошкільному закладі здійснюся відповідно до Інструктивно – методичного листа Міністерства освіти і науки України «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах» .

Саме річним планом регламентувалася організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції). Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків.

Протягом року кабінет поповнився наочно – дидактичними посібниками, науковою, навчально – методичною літературою, дидактичним аудіо та відео матеріалом. Педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітньо-виховного процесу з навчального на розвивальний.

Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: “Дошкільне виховання”, “Палітра педагога”, комплект “Зразковий дошкільний заклад”, у складі якого журнали «Практика управління дошкільним закладом», “Вихователь – методист дошкільного закладу”, “Музичний керівник”, «Практичний психолог» та “Коза – диск” .

Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, міні МО, використання кращого досвіду вихователів нашого ДНЗ, міста, інших областей, проходження курсів підвищення кваліфікації при КОІПОП.

Впровадження в практику роботи інноваційного підходу на основі сучасних вимог до використання засобів фізичного виховання дошкільників, наступності в роботі практичного психолога, вузьких спеціалістів та вихователів сприяло досягненню високого рівня рухової активності дітей на заняттях з фізкультури та правильного розподілу психофізичного навантаження під час проведення рухливих і спортивних ігор в повсякденному житті.

Кiлькiсть переглядiв: 347

Коментарi